• info@majoklaserviss.lv
  • +371 249 33 933
  • P-P: 8:00 - 18:00

  Sākums / Blogs / zemes gabala līdz sapņu mājai

  No zemes gabala līdz sapņu mājai

  blog-1

  No zemes gabala līdz sapņu mājai

  1.daļa. No zemes gabala līdz sapņu mājai

  Vai esat ilgi gaidītajā posmā, ka tūliņ, tūliņ darbinieki cels stalažas un taps jūsu sapņu māja? Tomēr pirms jumtu rotā vainags un svinat sparu svētkus , vai maz zināt, kādā secībā notiek projekta izstrāde un kas ir jāsakārto pirms vispār tiks ielieti mājas pamati? Daudzi pirms savas mājas būvniecības, nereti atduras pret konkrētiem būvniecības procesiem, kas jūsu sapņu māju var apstādināt vēl uz pāris mēnešiem vai pat gadiem, un tas nudien nav tas, ko Jums vajadzētu izjust, īpaši, ja šis sapnis ir kaldināts jau vairākus gadus.

  Pirms sapņu mājas būvniecības, vainaga un sparu svētkiem, viens no grūtākajiem jautājumiem ir noskaidrot, cik piemērots ir jūsu esošais zemes gabals vai noskatītais zemes gabals. Ja zemes gabals nav iegādāts, der iegaumēt konkrētās lietas zemes gabala iegādei, un apzināties, ka platības iegāde nudien nebūs lēts prieks un Jūs skars daudzas izmaksas: transporta izmaksas aplūkojot potenciālos zemes gabalus, zemes iegādes cena, notāra pakalpojumi , zemes iegādes nodeva , kas sastāda 2% no kopējās pirkuma summas, apmaksa tiek veikta zemesgrāmatā, kā arī neizpaliks zemesgrāmatas nodevas. Protams, būtiski ir pārbaudīt vai zemes gabals pēc iegādes procesa tiešām ir reģistrēts uz Jūsu vārda -, dubulta drošība, dubults miers.

  Tomēr pirms liekat savu parakstu līgumā par zemes īpašuma iegādi, ir svarīgi uzzināt visu par esošo zemes gabalu, piemēram, vai tas neatrodas aplūstošajā teritorijā , turklāt ļoti noderīgi būtu arī izzināt līdzīgus zemes iegādes gadījumus pēdējā laikā konkrētajā apvidū. Nereti gadās, ka zemes gabals ir bez apbūves tiesībām, kur nav izstrādāts teritoriālais plānojums, tādejādi savas mājas būvniecības ieceres nāktos nodot publiskai apspriešanai . Ja roka vēl nav uzvilkusi treknu parakstu, ka jaunā zemes gabala īpašnieks esat Jūs, tad Jums vajag izpētīt visas būtiskās detaļas par noskatīto zemi, vien tāpēc, lai zinātu vai tas ir drošs būvniecības uzsākšanai, ir notikuši ne mazums gadījumi, kad zemes gabalā dažādu iemeslu dēļ nemaz nedrīkst celt konkrētas konstrukcijas un uzsākt apbūves procesu, kā arī gadījumi, kuros mēdz būt ierobežojumi, cik daudz un cik lielos apmēros var uzsākt ēku būvniecību . Ja saņemsi garantiju, ka zemes gabalam ir izstrādāts teritoriālais plānojums, un tas ir paredzēts būvniecības procesam, varēsi droši rīkoties tālāk. Tomēr neaizmirsti svarīgu detaļu, pirms sava būvniecības projekta uzsākšanas, Tev ir jābūt apbruņojušam ar zemesgrāmatas apliecību, zemes gabala robežas plānu un projekta uzdevumu kārtību, kas ir paredzēts, lai zemes gabalam izstrādātu atbilstošu privātmājas projektu ar visām niansēm, kas ir būtiskas pasūtot projektu, kā piemēram, mājas platības ierobežojumi, stāvu skaits, balkona vai baseina izveide un citas vērienīgas lietas, kas var ietekmēt būvniecības procesu. Neaizmirsīsim arī to, ka māju ceļ tikai vienu reizi, un ir svarīgi slēgt sadarbību ar ekspertu, kas būs Jūsu palīgs ikvienā jautājumā, palīdzot Jums tikt pie vēlamā rezultāta. Protams, tas nav lēts prieks, tomēr savas nākotnes nolūkos, lai viss notiktu vēlamajā ātrumā un kārtībā, zinošs kompanjons ieviesīs vēlamo drošības sajūtu. Pēc visu jautājumu noskaidrošanas, droša zemes gabala iegādes un ekspertu satikšanas, pirms apbūves procesa, būtu vēlams iegūt informāciju par būvprojekta izcenojumu no vismaz trim dažādiem darba veicējiem, lai atrastu sev labāko piedāvājumu, ne mazāk svarīgs jautājums būs arī sava būvuzrauga atrašana, kas būs posms starp darba veicējiem un Jums, kas rūpīgi sekos līdzi finanšu atbilstībām ar esošo projektu un uzraudzīs būvprojekta kvalitāti, bet par to -, nākamajā rakstā !