Katrā jomā ir savi likumi, arī interjera dizainā ir savi nerakstītie likumi, mīti, kas būtiski spēj ietekmēt kā sajūtas, tā kopējo telpas auru. Krāsu nozīme spēj manāmi ietekmēt Tavu skatījumu uz savas telpas iekārtojumu, kas var likt justies ērti vai tieši pretēji -, radīt nomācošu sajūtu. Citi pirms iekārtošanās darbiem izzina krāsu nozīmi, atrodot savām vajadzībām un stilam noderīgāko toni, izveidojot veiksmīgāko interjera dizainu. Tomēr ne viss, kas ir noliedzošs, nozīmē, ka būtiskas detaļas šo nespēj mainīt. Tad nu ielūkosimies raksturīgākajos mītos, kas var mainīt daudzu nostāju:<br>
Tumšas krāsas rada smagnēju sajūtu
Alu laikmets ir beidzies, mūsdienās populāri ir izmantot gaišus toņus, kas atsvaidzina telpas kopējo fonu. Daudziem ir uzskats, ka tumšas krāsas ir depresīvi toņi, kurus lielos apmēros neiesaka izmantot arī interjera dizaineri, argumentējoši norādot, ka telpa iegūst smagnēju tēlu. Piekritīšu, ka mazas telpas nav paredzētas tumšiem toņiem, tomēr plašas telpas ar lieliem logiem, tumšām mēbelēm, gaišām un tumšām sienām var radīt nepieciešamo kontrastu. Saules gaismai caur lieliem logiem ir burvju spēks, tumšās mēbelēs radot dziļuma sajūtu, bet tumšās krāsas radot iederīgākas telpā.
Četras sienas un griesti vai piecas sienas?
Sakot, ja griestus nokrāsosi baltus, iegūsi plašāku un lielāku istabu. Tomēr ir pierādījies, ka tieši krāsaini toņi spēj šo panākt tikpat, ja ne pat efektīvāk kā ierastais baltais tonis. Ļauj acīm piesiet skatienu, izturies pret telpu nevis ar ierasto skatījumu, sienas un griesti, bet tikai kā pret sienām, nokrāsojot tos skaistā krāsā, padarot interjeru skaistāku un saistošāku.
Gaišas krāsas - sievietēm, tumšas - vīriešiem
Bieži interjera dizainos tieši tā tas arī ir, bet nav patiesība. Gaišas mēbeles, gaiša koka grīda un gaiša ķieģeļu siena rada ļoti gaišu efektu, tomēr vīrišķīgu, turpretī tumšs dīvāns ar melniem mežģīņu aizskariem ir ļoti sievišķīgi. Tas nozīmē, ka visu nosaka formas un tekstūra, nevis toņu gamma.
Katra telpa savā krāsā īpašākam skatam
Tev patīk hameleoni? Tieši šāds efekts rodas, ja katru telpu nokrāso citos toņos, radot sajūtu, ka esi iemaldījies cirkā. Katru telpu krāsojot citā tonī, Tu neradi īpašu sajūtu katrā istabā, bet sajūtu, ka Tavā mājā dzīvo vairāki cilvēki, kas iemitinājušies katrs savā telpā. Veiksmīgāk būtu ieturēt vienu konkrētu stilu, kā toņos, tā mēbelēs, iegūstot rezultātu, ka mājoklis ir Tavs, nevis cirku iemītnieku.
Vienkrāsainais trends – izniekota telpa!
Interjera dizaineri visai skeptiski skatās uz to, ka istabu vajadzētu krāsot vienā tonī, tā piedēvējot telpai aukstu un visai nepatīkamu paskatu. Tomēr precīzi izpildīts vienkrāsainais trends, spēlējoties ar toni, mēbelēm, tekstūru, var panākt ļoti siltu un patīkamu sajūtu. Bēšīgas sienas ar gaiši bēšīgu skapi, tumši bēšīgu dīvānu un interesantas tekstūras, un formas dizaina elementiem var panākt ļoti mājīgu telpas izskatu.
Krāsas jāizvēlās dienas gaismā!
Krāsas mēdz būt visai noslēpumainas, vislābāk savu vēlamo toni apskatīties zem visiem iespējamajiem gaismas efektiem: dienasgaismā, fotogrāfijā, mākslīgajā apgaismojumā, visos diennakts laikos. Šādi Tu redzēsi vienas krāsas visus patiesos apakštoņus, parādot, kā telpa izskatīsies visos iespējamajos diennakts laikos, lai dienā tik patīkamais tonis Tevi nedzen laukā no mājas vakarā.
Pēc šiem mītiem, droši varu pateikt, ka interjera dizainā nepastāv kaut kādi konkrēti likumi, kurus būtu jāiekaļ galvā uz visiem laikiem. Tieši pretēji, spēlējies ar toņiem, vislabāk ar formām un dažādām tekstūrām, dizaina efektiem, kas Tev patīk, tā radot to īpašo, sev tīkamo telpas iekārtojumu.