• info@majoklaserviss.lv
  • +371 249 33 933
  • P-P: 8:00 - 18:00

  Sākums / Blogs / Ziemassvētku pasaka bez Ziemassvētku eglītes

  Ziemassvētku pasaka bez Ziemassvētku eglītes

  blog-1

  Ziemassvētku pasaka bez Ziemassvētku eglītes

  Ziemassvētku pasaka bez Ziemassvētku eglītes

     Ziemassvētki  ir vieni no latviešu iecienītākajiem svētkiem, kad galdā tiek likti dažnedažādi gardumi, kad tradicionālais rotājums teju ikvienā namā ir Ziemassvētku egle  , kā arī egļu zari un rotājumi, kas izgatavoti no augļiem, salmiem, putnu spalvām, čiekuriem un citiem dabā atrodamiem mākslas šedevriem.  Tomēr netrūkst svinētāju, kas tradicionālo svētku saimnieci Egli iemaina pret cita paskata, formas un materiāla eglītēm.

   

     Vai uzskati, ka Ziemasvētki nav iedomājami bez tradicionālās Ziemasvētku eglītes? – IR! Mirklis klusuma, acis pārslīd pār simtiem ideju un top radošā darbnīca, grāmatu cienītāji var izvilkt no plauktiem savas iemīļotākās grāmatas un izveidot grāmatu piramīdu, rotājot ar gaismas virtenēm un bumbām. Ja skuju radītā nekārtība nomoka prātu un putekļusūcēju arī pēc svētkiem vēl nākamos divus mēnešus, lieliski noder koka zari, priežu zari, izveido mazas egļu paskata kombinācijas podiņā vai izveido alternatīvu eglīti no auduma, koka bluķiem vai uzzīmē uz sienas, tava radošā svētku diena ir pienākusi!

   

   

     Tiem, kam Ziemassvētku eglīte nav sirdij tuva vai tieši pretēji, ir saudzējoša attieksme pret dzīvu koku, uzburt svētku sajūtu var  ar unikāliem dizaina mākslas brīnumiem, uzburot nebijušu svētku auru, atliek tikai būt radošiem un ļauties fantāziju līkločiem ceļā uz savu īpašo Ziemassvētku interjera dizainu  . Īpaši skaistas ir Ziemassvētku bumbas un virtenes, gaismas virtenes lieliski iederas tās uzkarinot uz aizkariem, bumbas ieberot lielos stikla traukos, dekorējot ar spuldžu virteni, sniedzot svētku noskaņojumu.

   

     Īpaši skaisti ir dabas dotie labumi, ziemīgā pastaigā sperot gaisā sniega pārslas, vari atrast īpašus rotājumus, ko izveidot skaistās kompozīcijās vai izveidojot nebijušas dāvanas. Čiekuri, egļu zars, pīlādžu ogas, sūnas un citi dabas radītie skaistumi spēc ienest namā svētku sajūtu un dabas spēku. Turklāt tas neko nemaksā, bet ir trāpīga detaļa ģimeniskajos svētkos  .

     

     Ziemas aukstajos apskāvienos rodas dabiska vēlme pēc siltuma. Lai aukstajos ziemas vakaros radītu mājīguma sajūtu, izveidojiet vai piemeklējiet svečturus, tie var būt grezni, no veikalu plauktiem iegādāti, vai pašu rokām veidoti svečturi, pagatavoti no pagājušā gada ievārījuma burciņas, čiekuriem, augļiem, dārzeņiem utt. Ziemassvētki nav iedomājami bez mājīgās sveču gaismas  , lai arī svecīšu iegādei paļaujamies uz sajūtām un interjera dizaina , interesanti ir zināt arī sveču krāsas nozīmi, piesaistot sev naudu, laimi, prieku, veselību un veiksmi. Tie, kas tīko vairāk naudas, vēlams namā iedegt zaļu svecīti, tiem, kam pietrūcis veiksmes, galdu jārotā ar oranžām svecēm,  ja mīlestība 2017.gadā ir uzgriezusi muguru, sarkanas sveces būs īstā izvēle godkāres, veselības un mīlestības piesaistīšanai.

  Lai harmoniski, silti un no skujām brīvi gada ģimeniskākie svētki!